מה תפקידו של עורך דין פלילי ?

לאדם חשוד שהוגש כנגדו כתב אישום וניסה לסגור תיק פלילי במשטרה באמצעות עורך דין פלילי בהליך של שימוע, עדיין עומדת הזכות לנסות ולשכנע את בית המשפט מדוע אין להרשיע אותו, על אף שכבר הודה בביצוע העבירה. זאת על מנת שעתיד הנאשם לא יוכתם והוא לא יסבול מעבר פלילי במשטרה

אם הוגשה נגדכם תלונה ואתם מואשמים בביצוע עבירה פלילית כלשהיא או במעורבות בעבירה שכזו, תזדקקו לליווי של עורך דין פלילי. אישום במעורבות או בביצוע עבירה פלילית הוא דבר חמור מאוד ועלולות להיות לכך השלכות קשות על חייכם. לכן, בכל מקרה בו אתם חשודים או מואשמים בעבירה פלילית, הכרחי שתפנו להיוועץ עם עורך דין פלילי מבלי  להתמהמה. ככל שתקדימו לעשות זאת, ייתכן ואף תצליחו למנוע הגשה של כתב אישום נגדכם.

היוועצות עם עורך דין פלילי לפני חקירה משטרתית

אם אתם מוזמנים לחקירה במשטרה בגין תלונה שהוגשה, דעו כי עליכם להיזהר מאוד בדבריכם וכל דבר שתגידו לחוקרים יוכל לשמש בסופו של דבר נגדכם. חשוב מאוד שבמקרה כזה תדרשו לממש את זכותכם לפנות לעורך דין פלילי שילווה וייצג אתכם. זכות זו שמורה לכם לפי חוק.

רק עורך דין פלילי יוכל לתת לכם את הליווי המשפטי הנכון והראוי לו תזדקקו בהליך הפלילי.

במידה ולא פניתם לעורך דין פלילי לפני שנחקרתם במשטרה, אפילו אם ניתנה לכם האפשרות לממש זכותכם זו, הכרחי שתפנו לעזרתו של עורך דין פלילי גם בהמשך ההליכים.

אין חכם כבעל ניסיון – למה חשוב לפנות לעורך דין פלילי מוסמך ומנוסה

ישנה חשיבות רבה בבחירת עורך דין פלילי מוסמך ומורשה המתמחה בנישת הפלילים. כמובן שעדיף שעורך הדין הפלילי יהיה בעל ניסיון רב שכן בתחום הפלילים לא מדובר בהליך משפטי של שחור ולבן. בניגוד לתחומים אחרים בעריכת דין, בפלילים ישנם מקרים רבים מורכבים אשר נתונים לפרשנות. עורך דין פלילי טוב ידע כיצד להתמודד עם כל תרחיש לאורך ההליך המשפטי. עורך דין הפלילי מנוסה יוכל לסייע לכם רבות כבר מהרגע הראשון עוד לפני החקירה במשטרה, וכמובן שהוא ייצג אתכם בפני התביעה, המשטרה ובבית המשפט אם ההליך יגיע לכדי דיון מול שופט. עורך הדין הפלילי אף ידאג לאינטרסים שלכם מול הפרקליטות, וכן ברמת הערכאות משפטיות.

עבודה טובה של עורך דין פלילי מנוסה, יכולה להשפיע רבות על ההליך המשפטי, להציל אתכם מפני גזר דין חמור של מאסר בפועל, ולהמתיק את  הדין עם פסיקה לעבודות שירות לצורך העניין.